SAÇ UZATMA İLE İLGİLİ HERŞEY BU YAZIMIZDA

Mikro Kaynak Nedir ?

Mikro Kaynak 2006 yılında Platin Peruk Tic. Ltd Şti tarafından imal edilmiş olan bir kaynak yöntemi adıdır.

O denem kullanılmakta olan silikon ve keratin kaynak yöntemlerine alternatif olarak Onur ALKOÇ tarafından imal edilmiş ve uygulanmaya başlamıştır.

Onur bey neden Mikro ?

Yapısal olarak bağlantı noktaları diğer kaynak sistemlerine göre çok küçük olduğu için mikro adını vermeyi uygun gördüm.

Mikro kaynak kaç ay kullanılabilir?

Saçınızın uzama hızına göre ortalama 3-5 ayarında ideal kullanım süresidir.

3-5 ay sonra ne oluyor ?

Aynı saçlar çıkartılıp tekrar dibe yakın şekilde takılıyor.

Çıkartılırken saça zarar veriyor mu ?

Platin Peruk özel sökücü losyonlar sayesinde söküm esnasında saçınız zarar görmez.

Birçok kullanıcı söküm işleminde saçlarının koptuğunu idda ediyor !!

Birçok işletme söküm esnasında uygun tarak kullanılmıyor. Sökücü losyon yerine aseton veya sağlık bakanlığı onaylı losyonlar kullanılmıyorlar. Bu sebepten ötürü sökerken saçlar kopartılıyor.

Platin Peruk sökücü losyon saçı yıpratır mı ?

Türkiyede sağlık bakanlığı onaylı tek sökücü losyondur.

Medikal kaynak, Hayalet Kaynak, Mikro Boncuk Kaynak nedir?

Bu yöntemlerin hiçbiri dünya literatüründe bulunmamaktadır. Girişimci işletmelerin var olan yöntemlere taktıkları isimlerdir. Tamamı keratin yapıştırıcısı ile tutturulur. Tutamları incedir ve dışarıdan görünmez. Tıpkı mikro kaynak gibi.

Onur bey Bu yöntemler keinlikle saça zarar vermez deniyor ? Siz ne dersiniz ?

Saça zarar vermeyecek bir kaynak yöntemi yoktur ve olmayacaktır. Bayanların bunu iddia eden işletmelere saçlarını emanet etmelerini tavsiye etmem.

Onur Bey Peki siz misafirlerinize yıllarca üst üste kaynak uygulamaları yapıyorsunuz? Zarar görmüyor mu ?

Biz Platin Peruk olarak minumum zarar verecek işlemleri yaparız. Saçın ihtiyacını neyse onu uygularız ve zaman zaman saçları dinlendirici faaliyetlerde bulunuz. Bunu disiplinli bir şekilde yaptığımız için olsa gerek misafirlerimiz çok uzun yıllardır bizleri tercih etmeye devam ediyorlar.

Mikro Kaynak Nasıl Uygulanır ?

Mikro kaynak sisteminde nakil edilecek saç tutamları 5 tel ve 25 tel olmak kaydı ile saçlara nakil edilir.
Bu anlamda birleşim noktası oldukça küçük ve doğaldır.
Salonumuzda profesyonel şekilde uygulanmakta olan Mikro Saç Kaynak tekniği dünya üzerinde en çok uygulanan en son saç kaynak tekniklerinden birisidir.

Mikro Kaynak Kimler İçin Uygundur ?

Saçlarını uzatmak isteyen,saçları zayıf ve az olan,aynı zamanda kimyasal işlemlerden zarar görmüş,yanmış,yıpranmış,dipleri yoğun ucları seyrek ve hacmi az olan tüm saç tipleri için uygundur.

Farklı Saç tiplerinin tamamına uygulanabilmesi özelliği ile aşırı kısa saça (bu 5 cm olması bile yeterlidir.) kaynak yapılabilmektedir. Kısa saça kaynak konusunda uygulanacak tekniklerin kısıtlı olması göz önünde bulundurulduğu takdirde, kısa saçlı bayanların uygulayabileceği en iyi saç kaynağı mikro kaynaktır.

Mikro Kaynağın diğer yöntemlere göre avantajları nelerdir ?

  1. Uygulanan saç tutamları oldukça ince ve hafiftir bu nedenle kafanızda ağırlık yapmaz ve rahatsız etmez.

2️. Diğer saç kaynak sistemlerinde olduğu gibi saçınızdan ayrı uyumsuz katlı bir görünüm olmaz, doğal ve bütünlük içinde bir toplam görünüm olur.

3️. Kullanımı çok kolaydır size şekillendirmeden zaman kazandırır, saçlarınızı yıkadıktan sonra da kendi saçlarınız gibi doğal görünümde olurlar.

4️. Diğer saç uzatma sistemlerine göre saçlarınızı diplerden fırça ile fırçalayabilirsiniz.

5️. Tüm saç tiplerine uygulanabilir çok kısa saçlarda bile muhteşem sonuçlarla doğal bir görünüm elde edilebilir.

6️. Mikro kaynak doğru uygulama yapıldığında Yanmış saçların tedavisi sürecinde saçların korunmasını ve iyileşme sürecini hızlandırır.
.
7️. Doğal saçlar üzerine uyguladığımız mikro kaynak çalışmalarında kimyasal renklendirme işlemlerini nakil saçlar üzerinde uygulamayı tercih ediyoruz.
Bu şekilde yaptığımız uygulamalar sayesinde doğal saçlarınız üzerinde işlem yapmadan renk değişikliği uygulamakla birlikte doğal saçların sağlığını korumak büyük bir avantaj sağlıyor.

Bir Saça Kaç Adet Mikro Kaynak Uygulanır ?

Varolan saç boyunu uzatmadan yoğunluk ve dolgunluk katmak için yapılan bir uygulamada daha az adet kullanılır. Örneğin 50-125 adet
Uzatma işlemlerinde ise bu durum kişinin saç yoğunluğuna baş yapısının büyüklük küçüklük oranına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin 200-350

Mikro Saç Kaynak Kaç Saatte Uygulanıyor ?

Mikro Kaynak uygulaması uygulanacak adete bağlı değişmektedir fakat bir ortalama belirtmek gerekirse renklendirme hariç uygulama süremiz ortalama 1-2 saat arasında değişmektedir.

Kaynak Saçı Dökermi mi ?

Doğal olarak her bir kişi her gün saç dökülmesi yaşamaktadır. Bir kafa derisinde 100 binlerce saç kökleri vardır bir kişide günlük toplamda 50 ile 100 saç teli dökülebilmektedir.
Saçımıza kaynak yaptırdığımız ve kullandığımız süre boyunca normalde dökülmesi gereken ölü saç, kökleri kaynağın birleşim noktası olan yapışkan içerisinde kalır.
Dökülen kök Uçların beyaz görüntüsü çoğunlukla kaynak saçı döktüğü şüphesi uyandırır.
Bu rahatsız görünüm kolaylıkla halledebileceğimiz önemsiz bir sorundur. Yani soruya dönecek olursak kaynak uygulaması saçınızı extra olarak dökmez.

Takılan Kaynak Saçlar Düşer mi ?

İyi Bir Kaynak Saç Uygulaması Yapıldığı takdirde Saçlar Dökülmez.

Saç kaynak uzatma da bilindiği gibi bir çok yöntem vardır ve uygulama teknikleri birbirinden farklıdır. Boncuk kaynak, mikro kaynak , medikal kaynak veya keratin kaynak bu yöntemlerin herhangi birisini uygulatmayı tercih ettiğinizde iyi bir kaynak saç uygulaması dökülmez. Saç kaynağı uygulaması yapıldıktan sonra ön görülen dökülme adet oranı 8-30 adet arasıdır. 1 hafta 10 gün içerisinde veya kısa bir süre sonra saçta dökülmeler, kopmalar, ayrılıp ele avuca gelmeler oluyorsa, bir takım şeyler ters gitmiş demektir.
Başarılı bir uygulama için önce bir saç uzatma yöntemleri profesyonelinden yardım alarak seçilen Saçın sizin saçlarınıza en uygun seçim olması önemlidir. Saç kaynağında kullanılan saçlar kalite sınıfından bir kaç soru önce Gold Serisi , Silver Serisi Saç Kalite Guruplarından bahsetmiştik. Hangi saç grubu saçlarınızla uyuşuyor olduğunun analizi sonrasında iyi bir işçilikle uygulanacak kaynak tekniğinin başarısız olması çok zordur. Tabi ki burada önemli etkenlerden biri de siz kullanıcıların doğru kullanımıdır.
Bu kullanımla ilgili cevabı aşağıda veriyor olacağız.

Mikro Saç Kaynak Nasıl Kullanılmalı ?

Mikro Saç Kaynak kullanımda, kullanımın konforunu arttırmak ve saçın ömrünü korumak için doğru bakım çok önemlidir.

Saç yıkama işlemi nasıl olmalı

Platin Peruk Kaynaklı Saçlar için üretilmiş özel şampuan köpürtünüz.
Şampuanı su ile tamamen arındırınız.
Platin Peruk Kaynaklı Saçlar için üretilmiş özel saç kreminizi uygulayınız.
5 dk krem saçta kalmalı ve akabinde durulayınız. ( Saç dipleri kesinlikle kremli kalmamalı ) Şampuan ve krem uygulanmış ve arındırılmış saçlarınızı uç kısımlarıdan başlayarak açarak diplere doğru tarayınız. ( Dip kısımlarında kaynakların aralarını Platin Peruk Kaynaklı
Saçlar için üretilmiş özel kaynak tarağınız ile tarayınız ) Havlu ile suyunu aldıktan sonra fön veya vigo ile kurutunuz.

Yıka-Çık dalgalı bir saç kullanıyorsanız havlu ile nemini aldıktan sonra elinizle saçınıza dalga verip hafif nemli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yıka ve çık saçlar yüksek devirde yakın mesafeden fön ile kurutulduğunda tüğlenme olacaktır. Uzaktan ve alçak devirde sıcak vigo ile kurutunuz.

Sık yaşanan sorunlar

Dip kısımların Kremli kalması
Kaynak bağlantı noktalarınıza özellikle krem ve yağ bazlı hiç bir kozmetik ürün nüfus etmemeli, etmesi durumunda kaynaklarınızın yapısı bozarak kaynakta yumuşama ve beyazlamalara akabinde tel tel sonrasında adet olarak düşmelere sebebiyet verebilir.

Fön Ve Maşa Kullanımında Bağlantı Noktalarına Temas Kaynak bağlantı noktolarınıza uzun süre ısı nüfus etmemeli.

Özellikle maşa yaptırırken kuaförünüze kaynaklarınıza temas etmemesi gerektiğini söylemelisiniz. Aksi durumda kaynaklarda erime ve beyazlama akabinde tel tel sonrasında adet olarak düşmelere sebebiyet verebilir.

Saç Diplerinde Karışma Saç dipleriniz uzun süre ıslak kalmamalı, saç en çok ıslak iken karışmaya meyillidir, yıkama veya deniz havuz sonrası öncelikli olarak iyice durulamalı sonrasında havlu ile iyice nemini almalı sonrasında ilk fırsatta kurutmalısınız.

Deniz Havuz Sonrasında saçınızı temiz bir su ile hemen durulanması kaynaklarınızın ömrünü uzatacaktır.

Akşam uyumadan önce saçlarınızı toplamanız saçınızın hareket kabiliyetini azaltarak karışma oranını azaltacaktır.

Mikro Kaynak Saçlara Fön Çekmeden Kullanabilir miyim ?

Burada uygulanan saç kalitesi ve sizin kendi saçınıza doğru analiz ve doğru saç karakterinin seçilmesi ve uygulanması çok önemlidir. Eğer saç yapılarınız birbirine uyumlu ise bu srounun cevabı evet olacaktır.
Yıkaçık kendinden natural dalgalı saç modellerimize hiç bir işlem yapmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz düz kullanmak isterseniz dümdüz bir saç uygulanabilir.
Her kişinin kullanımına ve saç karakterine göre bir çok çözüm tekniklerimiz vardır.

Mikro Kaynak Saçlar Kaç Kez kullanılır ?

Mikro Saç kaynakta uygulanan Platin Peruk Gold Serisi saçları 2 ila 4 tekrar arasında kullanabilirsiniz
İyi kaliye bir saç en az 2 kere kullanılmalıdır.
Özellikle 2 kullanım garantisi veriyoruz 3 ve 4 tekrar uygulamada saçlarda normal olarak azalma meydana gelirse 25-50 adet gibi takviye saç ilave ederek kullanmaya devam edebilirsiniz. .

Mikro Kaynak Saçlar Nasıl Çıkarılır ?

Uygulanan Mikro Saç kaynakların tavsiye edilen kullanım sonrasında bir profesyonel tarafından mikro kaynak için özel formüle edilmiş Platin Peruk çözücü solüsyon ve bir pense yardımıyla çıkarılır.
Ardından varsa dolaşma karışmaya karşı etkili özel yumuşatıcı sprey ürün yardımıyla taranarak karışıklıklar açılır.

Mikro Kaynak Saçları Garantili mi ?

Çoğu zaman saç kaynak kullananlardan aldığımız soruların içinde saçların gerçek olup olmadığı merak ediliyor.
Kullanılan saçların kalitesi kullanıcı tarafından maalesef bakarak anlaşılabilir bir durum değil. Kullanım sırasında yaşadığınız problemler saçların kalitesini ortaya çıkartıyor.
Bu sorunlar saçların çok karışması, dökülmesi ,renk tutmaması, lastik gibi uzaması ve sağlıksız olması olarak sıralanabilir.
Platin Peruk markalı Gold ve Silver seri saçlarımız %100 garantilidir.

Platin Peruk Garantisi Nedir?

Mikro Kaynak yapılabilen, karışmayan, dolaşmayan, istenilen renk açılıp boyanabilen ve uzun dönem kullanılabilen saçlara ulaşmak çok zordur.
1973 yılından beri Dünya’nın her yerinden en iyi saçları bulma çabalarımız devam ediyor. Gururla söyleyebiliriz ki Platin Peruk Dünya’nın en büyük saç stoğu olan firmalarından biridir. %100 yerli sermaye ve yerli iş gücü ile bunu başarmış durumdayız.
Yapmış olduğumuz mikro kaynak uygulamalarında ilke olarak misafirlerimize yaşayabileceğiniz herhangi bir sorun bizim sorunumuzdur diyebileceğimiz saçları imal edip kullanmayı tercih ediyoruz.
Bunu söyleyebilmek için elimizde o kadar farklı karakterlerde ve renklerde saçları bulunduruyoruz ki, sizlerin saç karakterine bire bir uyan saç karakterini uygulayabilmeliyiz.
Bu sebeple kullandığımız saçlarda yaşanabilecek olası sorunların bizim sorunumuz olacağını bilmenizi istiyoruz…

Gold Serisi Saç Nedir ?

Dünya’nın bir çok ülkesinden tedarik edilen, tek 1 kişiden minimum 150 GR ve üzeri, hiçbir
boyama işlemi görmemiş, kırık oranı az ve dolgunluk oranı yüksek olarak toplanan saçlardır.

Boyasız toplanan Gold serisi saçlarımız tarafımızca hiçbir zararlı kimyasal kullanılmadan, orijinal saç açıcı ve boyasıyla renklendirilip, ürün imalatı yapılmaktadır.

%100 Platin Peruk garantisi altında satışa sunulan Gold serisi saçlarımıza açma, boyama, röfle, balyaj gibi bütün kuaförlük işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Gold serisi saçlarımızın menşei %70’i Türkiye’miz olup geri kalan saçlar aynı kaliteye sahip olmak şartı ile Rusya, Brezilya, azakistan ve aynı kaliteye sahip Dünya’nın herhangi bir ülkesinden tedarik edilmektedir.

Silver Serisi Saç Nedir ?

Genel olarak Özbekistan akabinde Vietnam ve Kamboçya gibi Asya ülkelerinden tedarik edilen, birden fazla kişiden minimum 75-100 GR olarak, boyasız kırık oranı az olarak toplanan saçlardır.

Boyasız toplanan Silver serisi saçlarımız tarafımızca hiçbir zararlı kimyasal kullanılmadan, orijinal saç açıcı ve boyasıyla renklendirilip, ürün imalatı yapılmaktadır.

%100 Platin Peruk garantisi altında satışa sunulan Silver serisi saçlarımıza açma, boyama, röfle, balyaj gibi bütün kuaförlük işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Silver serisi saçlarımız Gold seriye göre uca doğru biraz daha incelen ve içindeki kısa saç oranının %10 daha fazla olduğu saçlardır.

Fiyat avantajı nedeniyle saç piyasasında büyük Pazar payına sahiptir.

Bir Cevap bırakın